User Tools

 

wiadomosci:rok_2556

aliens.g4sa.net_pictures_sgtnews.jpg

2556

Kosmiczni piraci...

Nair, 12 styczeń 2556


Jeszcze kilkaset lat temu nie do pomyślenia było, by w przestrzeni kosmicznej dochodziło do aktów przemocy. Historia wojen z ostatnich dwustu lat pokazuje, jednak, iż konflikty między rządami często są przenoszone w przestrzeń międzygwiezdną. W obszarze zajmowanym przez ludzi znajdują się setki statków kosmicznych. Wśród nich kilkadziesiąt to statki bojowe. W wielu rękach prywatnych znalazły się statki z poprzednich wojen. Nie dorównują one współczesnym pojazdom używanym przez Flotę Kosmiczną, ale jak pokazują wydarzenia z ostatnich miesięcy, mogą one stanowić zagrożenie dla kolonii planetarnych. Ostatnią ofiarą kosmicznych piratów stała się kolonia LV334, w pobliżu której nieznana organizacja wybudowała fabrykę broni. Gdy odkryto nielegalną fabrykę, terroryści próbowali zgładzić kolonistów by nie dopuścić do ujawnienia informacji o przestępczej działalności na terenie planety. Dzięki interwencji wojska sytuacja została opanowana.(…) — (NNN)

Nowa grupa bojowa?

Sagita, 18 styczeń 2556


Mimo wielu prób nie udało nam się zdobyć informacji na temat jednostki, która brała udział w akcji na LV334. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że nie była to grupa amerykańska. Według wypowiedzi uratowanych, żołnierze którzy przyszli im z pomocą byli kanadyjczykami. Czyżby “duchy” były reakcją Kanady na ataki terrorystyczne, których w ostatnich miesiącach było coraz więcej? (…) — (Military Service)

Przyznano nagrody

Ziemia, 24 luty 2556


Na XXXIX międzynarodowej wystawie techniki w Paryżu przyznano nagrody dla najlepszych produktów. Wśród nagrodzonych znalazł się nowy hibernator wyprodukowany przez korporację BTL. “(…)projekty były gotowe już dwa lata temu, ale do tej pory trwały testy w laboratoriach, pierwsze egzemplarze do testowania otrzyma piechota kolonialna. Nasz nowy hibernator charakteryzuje się długim czasem działania, większą niezawodnością oraz może pełnić funkcje kapsuły ratunkowej(…)” Kolejnym nagrodzonym produktem jest procesor atmosfery skonstruowany dzięki współpracy laboratoriów badawczych Weyland-Yutani oraz New Horizon. “(…)Chcieliśmy stworzyć procesor działający szybciej i stabilniej od dotychczasowych maszyn. Każda z korporacji, która brała udział w projekcie, korzystała do tej pory ze swoich rozwiązań. Współzawodnictwo i walka o kontrakty nie pozwalała na współpracę. Mamy nadzieję, że ten pierwszy duży projekt będzie początkiem stałej współpracy. Przy okazji chcieliśmy zdementować pogłoski, jakoby zarząd Weyland-Yutani zmierzał do wykupienia korporacji New Horizon(…)”.

Prezydent dziękuje

Ziemia, 27 luty 2556


Prezydent Stanów Zjednoczonych złożył podziękowania dla członków kanadyjskiego oddziału G4SA (Group For Special Assingment) . Przypominamy, iż jest to jednostka, która brała udział w operacji ratowania kolonistów na planecie LV334. Do tej pory istnienie formacji tej było okryte całkowitą tajemnicą. (SGT News)

Kolejny diament już za 8 lat

Wolf, 27 luty 2556


Komisja ds. Kolonizacji ogłosiła, że za 8 lat zostanie otwarta planeta Gruis. W tej chwili kończy się proces terraformingu. Planetę przez ostatnie 87 lat użytkuje wojsko. Znajduje się tam baza szkoleniowa piechoty kanadyjskiej. Za 8 lat na planetę polecą pierwsi koloniści, których zadaniem będzie nadzorowanie automatycznych fabryk. Po kolejnych 15 latach, na Gruis zostaną wysłane statki z osadnikami. Za kilkadziesiąt lat, powstaną miasta. Dojdzie kolejny diament do Światów Centralnych. (WDN News)

Duchy

Wolf, 30 czerwiec 2556


G4SA - Ghosts For Safe Arrival - tak ochrzcili kanadyjską grupę do zadań specjalnych uratowani z rąk terrorystów. Do tej pory nie ujawniono żadnych szczegółów na temat tej jednostki. Wiadomo jedynie, że brali udział w akcji na LV334. Podejrzewa się, że członkowie grup operacyjnych G4SA brali udział w większości akcji antyterrorystycznych na terenie Kanady w ciągu ostatnich miesięcy. Prawdopodobnie jednostka dysponuje kilkoma statkami kosmicznymi. Wyposażeni są w standardową broń używaną przez grupy antyterrorystyczne. Stacjonują… tu można tylko się domyślać. Prawdopodobnie istnieje kilka grup stacjonujących w różnych miejscach. Po szybkości reakcji można domyślać się, że przynajmniej jedna grupa pełni służbę “patrolową” w statku poruszającym się w strefie Światów Centralnych. Ośrodki szkoleniowe prawdopodobnie połączone są z ośrodkami Sił Specjalnych Kanady (Space Wolves) - planety Wolf, Nair oraz Gruis. (Military Service)

Eksplozja w układzie

Wolf, 27 lipiec 2556


Według najnowszych doniesień, kilka dni temu w układzie Wolf doszło do zniszczenia prywatnego transportowca Santeo. Statek ten uległ poważnej awarii pół roku temu. Uszkodzone zostały prawdopodobnie systemy nawigacyjne statku. Po wyjściu z nadprzestrzeni w układzie Wolf Santeo uderzył w asteroidę AW81203, na której znajdowała się bezzałogowa stacja obserwacyjna. Zapis z kamer potwierdził informację o uszkodzeniach na statku. W wyniku eksplozji nikt nie zginął (załoga opuściła statek ponad 2 miesiące wcześniej - komputer ewakuował ludzi podczas awarii).

wiadomosci/rok_2556.txt · Last modified: 2006/06/18 07:44 (external edit)