User Tools

 

statki:uss_theodor_rosvelt

U.S.S. Theodor Roosvelt

Zbudowany w pierwszej serii krązowników klasy Conestoga U.S.S.THEODOR ROOSVELT był dla USCMC jednym z najważniejszych statków bojowych.Po długoletnim okresie służby w liniowych oddziałach został przydzielony do US Colonial Marines Force Recon, w których pełni służbę do dnia dzisiejszego. Od 2 lat ROOSVELT pełni role bazy wypadowej dla dwóch plutonów rozpoznania.

Stan techniczny statku jest zadowalający pozwala na eksploatowanie przez najbliższe 15 lat bez konieczności modernizacji. Ze względu na specyfikę działań plutonów zwiadowczych większa część pomieszczeń została zaadoptowana na magazyny amunicyjne oraz techniczne, w których przechowywane są elementy do uzupełniania zapasów bojowych oraz części zamienne wykorzystywane do napraw promów zrzutowych UD-4 oraz transporterów M557 APC po udanych akcjach.

Na pokładzie na stałe wachtę pełnia 2 squady gotowe do działań w okresie krótszym niż 5 min. Wśród żołnierzy USCMC krąży anegdota ze dostać przydział na THEODOR’a to jak zaproszenie do tańca z kostuchą… i jest to zgodne z prawdą mimo iż Force Recon jest formacją ochotniczą często traktowana jest jak miejsce zsyłki – rodzaj kompani karnej.

Opracował: Aerion

Korekta: Voytass

statki/uss_theodor_rosvelt.txt · Last modified: 2007/01/03 22:38 (external edit)