User Tools

 

sesje:operacja_darwin

Differences

This shows you the differences between two versions of the page.

Link to this comparison view

sesje:operacja_darwin [2006/06/19 23:38]
127.0.0.1 external edit
sesje:operacja_darwin [2018/09/17 13:31] (current)
ender [Inspiracje]
Line 326: Line 326:
 Powyższy scenariusz powstał pod wpływem kilku filmów, książek oraz gier komputerowych. W celu jak najlepszego poprowadzenia go, zalecamy zapoznać się z poniższą listą: ​ Powyższy scenariusz powstał pod wpływem kilku filmów, książek oraz gier komputerowych. W celu jak najlepszego poprowadzenia go, zalecamy zapoznać się z poniższą listą: ​
  
-  - Dr Weir jest odbiciem doktorka z filmu "​Ukryty Wymiar"​ (Event Horizon), dla celów scenariusza (oraz z powodu prowadzenia go przez konkretnego MG) jego charakter został zmieniony. Opis zewnętrzny można zachować. Można pokusić się o wierne przedstawienie doktora w taki sposób jak wyglądał doktor w filmie  +  - Dr Weir jest odbiciem doktorka z filmu "**Ukryty Wymiar**" (Event Horizon), dla celów scenariusza (oraz z powodu prowadzenia go przez konkretnego MG) jego charakter został zmieniony. Opis zewnętrzny można zachować. Można pokusić się o wierne przedstawienie doktora w taki sposób jak wyglądał doktor w filmie  
-  - Pomysł na osobniki E+ oraz E- powstał pod wpływem grania w grę Evolva, gdzie głównymi bohaterami są Genohuntery - których rolą jest walka, zdobywanie nowych genów i mutowanie w celu stania się skuteczniejszym w walce. Genohuntery z tego scenariusza są luźną wariacją na ten temat.  +  - Pomysł na osobniki E+ oraz E- powstał pod wpływem grania w grę **Evolva**, gdzie głównymi bohaterami są Genohuntery - których rolą jest walka, zdobywanie nowych genów i mutowanie w celu stania się skuteczniejszym w walce. Genohuntery z tego scenariusza są luźną wariacją na ten temat.  
-  - Jeśli chodzi o szybkość mutacji osobników E, przystosowanie do środowiska oraz wirusy do ich niszczenia, polecam książki Orsona Scota Carda "​Mówca Umarłych",​ "​Ksenocyd"​ oraz "​Dzieci Umyslu"​ (2, 3 i 4 tom historii Endera - wprawdzie dwa ostatnie tomy są najgorsze, jednak wiele mówi się w nich o Descoladzie,​ która ​była natchnieniem dla sposobów deaktywacji osobników E)  +  - Jeśli chodzi o szybkość mutacji osobników E, przystosowanie do środowiska oraz wirusy do ich niszczenia, polecam książki Orsona Scota Carda "**Mówca Umarłych**", "**Ksenocyd**" oraz "**Dzieci Umyslu**" (2, 3 i 4 tom historii Endera -  ​**Descolada** ​była natchnieniem dla sposobów deaktywacji osobników E)  
-  - W scenariuszu wspomnieliśmy o filmie ​Pitch Black. Katastrofa statku, śmierć rannego sierżanta, oraz ataki latających stworów są nawiązaniem do tego filmu. Sceny te zostały skonstruowane w taki sposób, by gracze, którzy znają film, sądzili, że MG prowadzi jakiś wariant historii z "Pitch Black"​.  +  - W scenariuszu wspomnieliśmy o filmie ​P**itch ​Black**. Katastrofa statku, śmierć rannego sierżanta, oraz ataki latających stworów są nawiązaniem do tego filmu. Sceny te zostały skonstruowane w taki sposób, by gracze, którzy znają film, sądzili, że MG prowadzi jakiś wariant historii z "Pitch Black"​.  
-  - Nagranie ostatnich sekund walki w bazie, to nagrana ścieżka dźwiękowa z intra do gry "​Resident Evil III - Nemezis"​. Intro jest umieszczone w demie tej gry, więc polecam ściągnięcie,​ i zgranie ​na jakąś taśmę magnetofonową. Ewentualnie można ściągnąć w postaci pliku mp3 z {{:​download:​audio:​zapis_z_helmu.zip|klikając tutaj}}. +  - Nagranie ostatnich sekund walki w bazie, to nagrana ścieżka dźwiękowa z intra do gry "**Resident Evil III - Nemezis**". Intro jest umieszczone w demie tej gry, więc polecam ściągnięcie,​ i zgranie. Ewentualnie można ściągnąć w postaci pliku mp3 z {{:​download:​audio:​zapis_z_helmu.zip|klikając tutaj}}. 
-  - Oczywiście nie można zapomnieć o flimach ​ALIEN oraz Aliens ​+  - Oczywiście nie można zapomnieć o flimach ​**Alien** ​oraz **Aliens** 
  
 Scenariusz można ściągnąć w {{:​download:​old_download:​darwin.zip|postaci pliku PDF}}. Scenariusz można ściągnąć w {{:​download:​old_download:​darwin.zip|postaci pliku PDF}}.
  
sesje/operacja_darwin.txt · Last modified: 2018/09/17 13:31 by ender