User Tools

 

obcy:poczatek_historii

Odkrycie

Obcy. Ksenomorfy. najgroźniejsze stworzenie jakie kiedykolwiek istniało. Uosobienie zła. itd. :pictures:rogue:male:odkrycie.jpg Skąd się wzięli obcy? Ich historia jest dosyć interesująca. Jest jednak na tyle istotną częścią świata, że nie planujemy w tej chwili umieszczania jej na łamach tych stron (pojawi się zapewne w dokumentach do ściągnięcia, lub będzie wysyłana na prośbę). Początek, o którym chcę napisać, to pierwsze spotkanie ludzi i obcych. Miało to miejsce w roku… jakiś czas temu. Statek Nostromo zboczył z kursu by zbadać tajemniczy sygnał. Członkowie załogi zetknęli się z wrakiem statku obcych, oraz po raz pierwszy mieli doczynienia z ksenomorfem. Wiele lat później na planetę LV-426 zostali wysłani koloniści. Oni to stanowili pierwsze, po załodze Nostromo, ofiary ksenomorfów. Dzieje ekspedycji ratunkowej wysłanej na LV426 możemy poznać z drugiej części cyklu (ostatniej, zpunktu widzenia świata opisanego na tych stronach). Następnie na planetę poleciał oddział specjalny USCMC oraz oddziały korporacyjne. Jaja obcych dostały się w ręce rządu USA. Zaś statek korporacyjny przechwycił Ripley. Niedługo po tych wydarzeniach, do głosu dochodzi New Horizon - atakując bazę wojskową USA - niestety, nie udaje im się zdobyć jaj ksenomorfów. Ale byli blisko. Rok później, Weyland-Yutani próbuje przechwycić transport jaj. Statek rozbija się na planecie LV334. Dochodzi do wydostania obcych. Około sześciu lat po wydarzeniach na LV-426 rząd USA zaczyna szkolić oddział do walki z obcymi. Oddział ten wykorzystany jest w walce raz - gdzie okazuje się, że szkolenie to za mało by wygrać z ksenomorfami.

Rząd USA może w spokoju prowadzić badania. Przez jakiś czas. Falcon zdobywa namiary na ludzi powiązanych z badaniami - udaje się zdobyć kilka jaj. BTL służy jako osłona transportów - New Horizon, które było najbliżej zdobycia jaj kilka lat temu, teraz musi kupić cztery okazy za dużą sumę. BTL przekazuje 4 pojemniki z dorosłymi ksenomorfami. Baza, w której prowadzone są badania zostaje zlikwidowana przez siły specjalne. Z siedziby BTL zostaje wykradziona lista placówek prowadzących badania nad alienami. Wojska USA likwidują bazę Falcona. Kolejne placówki gdzie badano obcych są niszczone. Albo w wyniku wydostania obcych, albow wyniku ataku sił specjalnych. Około 20 lat po pojawieniu się obcych, opinia publiczna nadal nic nie wie o ksenomorfach. Plotki krążą wśród ludzi, ale jest ich wiele. I żadna nie wspomiha o stworzeniu, które ma niesamowitą zdolność adaptacji, zamiast krwi ma kwas, i żyje tylko po to by zabijać.

Według informacji, zdobytych przez wojsko Konfederacji kanaadyjskiej, zniszczono wszytskie bazy gdzie badano ksenomorfy. Ale czy na pewno???

Wiem, że powyższy tekst wydaje wam się niezrozumiały. Jest to bowiem tylko wstęp, do historii walki z obcymi.

Oto kontynuacja tego dokumentu. Niektóre z tych informacji po raz pierwszy są prezentowane.

Incydenty związane z ksenomorfami - pierwsze 10 lat…

obcy/poczatek_historii.txt · Last modified: 2006/06/18 07:44 (external edit)