User Tools

 

obcy:incydenty

Incydenty

Historia ksenomorfów, jak już wspomnieliśmy sięga czasów, kiedy to transportowiec Nostromo natrafił na obcy sygnał. Poniżej prezentujemy w dużym skrócie, najbardziej znane incydenty w których pojawiły się kesnomorfy:

2540 (około.. +/- kilka lat) - Akcja ratunkowa na LV426

USCMC leci na planetę LV426. Akcja ratunkowa na życzenie Weyland Yutani. Zakończenie akcji - całkowita klęska. Na LV426 zostaje wysłany statek USA z oddizałem SST I - cel - zdobyć informacje o wydarzeniach na planecie. Docierają do wraku obcych. Jeden członek załogi zostaje zarażony. W przestrzeni mamy powtórkę sytuacji znanej z Nostromo. Jednak połowa komandosów preżyła.

2543 - eksorta USS Whale

Misja powierzona nowo sformowanemu oddziałowi SST III. Rozkazy, które otrzymali żołnierze nakazywąły likwidację przeciwnika w razie ataku. Oraz w przyapdku przejęcia eskortowanego statku - zniszczenie transportowca. Statek ten wiózł jaja z LV426 do tajnej bazy badawczej X-14. Była to baza badawcza na planecie Lateo X.

2544 - Lateo X

Rok później baza ta została zaatakowana przez siły korporacyjne (New Horizon). Ksenomorfy wydostały się na wolność. Akcja korporacji nie powiodła się. Baza jednak została zlikwidowana. Na scenie pojawia się ponownie oddział SST III, który jest wykorzystywany doz acieranai śladów istnienia kenomorfów. Dzięki współpracy oddziału i obserwatora, sierżanta Caldwella (który wkrótce po misji został aresztowany, zbiegł i aktualnie uznawany jest za groźnego terrorystę), część żołnierzy dowiedziała się prawdy o ksenomorfach.

Caldwell był jednym z oddziału SST I, który kilka late wcześniej leciał na LV426 dowiedzieć, co się stało z USS Sulaco.

2545 - rozbicie fregaty Zeus

Wywiad USA ustalił, że fregata New Horizon przewozi znanych terrorystów. Postanowiono ich przechwycić. Pułapka sie nie udała. Fregata uciekła. Ustalono kolejne miejsce gdzie się zatrzymała. LV334. Zamilkła tam kolonia górnicza. Wysłano na tą planetę oddział SST III. Ci natrafili na kolonię ksenomorfów. opis prawdziwej historii niebawem …

2546 - oddział 4.3

W tym roku nastąpiła najciekawsza rzecz, z punktu widzenia osoby zainteresowanej historią ksenomorfów. Armia USA postanowiła stworzyć oddział do walki z ksenomorfami. Oddział jest szkolony na podstawie zapisów z akcji z ksenomorfami, zostają stworzone specjalne ośrodki szkoleniowe. W tym czasie Weyland Yutani kontynuuje swój projekt, o którym przy nastepnej okazji…. WY posiada jaja z fregaty Zeus. Nie wszystko zostało zniszczone na LV334

2550 - oddział 4.3

udział 4.3 w akcji przeciwko ksenomorfowm. Wychodzą luki w szkoleniu. W tym czasie korporacja Falcon uważnie obserwuje poczyniania armii.

2551

- oddział korporacji Falcon wkracza na stację bojową nr 16 należącą do USA. Celem misji jest przechwycenie rannego żołnierza z plutonu 4.3. Misja się nie powiodła. Jednak Falcon Ind. od tej chwili intensywnie stara się zdobyć materiały o obcych. Dzięki powiązaniom Z New Horizon, szpeigostwu przemysłowemu - Falcon staje się posiadaczem wielu informacji o ksenomorfach. Grupy bojowe powiązane z Falconem zaczynają sstarania o zdobycie próbek obcych.

W tym czasie ksenomorfy posiadają:

  • USA - LV426
  • Weyland Yutani - z LV426 oraz wykradzione stransportów wojskowych USA
  • w niedługim okresie czasu jaja otrzymuje BTL - transakcja wiązana z Weyland Yutani. Przekaża te jaj New Horizon (która jako pierwsza odkryła prawdę o ksenomorfach, ale nie udało im się ich zdobyć na Lateo X… pozostała tylko wiedza).

W nastepnych częściach opowiemy dokładniej o tym co się stało z jajami posiadanymi przez BTL, New Horizon oraz Wyeland Yutani. W tym czasie pojawi się oddział G4SA - kanadyjsk odpowiednik SST III. Który zostanie wplątany w sprawę ksenomorfów…

obcy/incydenty.txt · Last modified: 2006/06/18 07:44 (external edit)