User Tools

 

korporacje:btl

BTL

Better Life Company

BTL - istniejąca od 300 lat korporacja. Zajmuje się produkcją systemów podtrzymywania życia (statki, kolonie). Prowadzi badania nad hiernacją. Produkuje najlepsze hibernatory. Zajmuje się produkcją i rozwojem automatów medycznych.

Główna kwatera mieści się na Ziemi na terenie dawnej Wielkiej Brytanii. Laboratoria, oraz fabryki umiejscowione są w światach Centralnych, głównie na planecie Debora.

Niepotwierdzone:

  • Prawdopodbnie BTL prowadzi badania nad bronią biologiczną oraz zajmuje się genetyką dla zastosowan wojskowych.

Powiązanie BTL z ksenomorfami:

  • lata czterdzieste - współpraca z Wyland-Yutani,
  • początek lat pięćdziesiątych - sprtzedaż 4 dorosłych osobników korporacji New Horizon. W kolejnych latach dochodzi do utraty kontroli nad alienami. BTL odpada z projektów badań nad ksenomorfami.
  • 2557 - G4SA wykrada dane wywiadu korporacyjnego. Zdobyte zostają między innymi informacje dotyczące współpracy różnych grup mającej na celu zdobycie jaj ksenomorfów i zastosoawanie tegoo organizmu jako broni.
  • 2558 - G4SA porywa niejakiego Browna, jednego z handlarzy bronią na Dioxin. Brown pośredniczy między spotkaniami między przedstawicielami korporacji. W wyniku przesłuchania Browna i analizy wcześńiej zdobytych materiałów, zostaje zorganizowana kolejna akcja na Dioxin (miesiąc po porwaniu).
  • 2558 - Eksplozja w prywatnej rezydencji należącej do urzędników BTL. Przypadkiem w tym czasie miało miesce spotkanie między przedstawicielami BTL i Falcon. W podziemiach znajdowały się pojemniki w kórych przewożono Alieny.

Historia wprowadzenia korporacji BTL do Aliens omówiona na stronie z “ciekawostkami”.

korporacje/btl.txt · Last modified: 2006/06/18 07:44 (external edit)