User Tools

 

artykuly:przygotowanie_sesji

Przygotowania do sesji

Każdy MG wie ile trudu należy włożyć w przygotowanie do sesji. Nie będę tutaj w tej chwili przypominał o wszystkim co wiąże się z prowadzeniem gry. Skupię się na kilku rekwizytach, które przygotowywaliśmy do sesji podczas prowadzenia kampanii i sesji jednorazowych (np. na Pyrkon).

IDENTYFIKATORY

:pictures:sesje:pyrkon_2002:r_id1.jpg Na Pyrkon 2002 przygotowaliśmy identyfikatory, które na czas sesji zastąpiły identyfikatory konwentowe. Ułatwiło to nam (MG) oraz graczom odgrywanie postaci - łatwiej było odezwać się do nowo poznanej osoby używając imienia z gry (napisanego na ID), niż starać się przypomnieć jak ta osoba się nam przedstawiła. :pictures:sesje:pyrkon_2002:r_id2.jpg

ZDJĘCIA

Podczas kilku sesji, postacie otrzymały dane wywiadu dotyczące przyszłego terenu działań. Oczywiście, w większości wypadków opowiadam co otrzymali oraz podaję możliwe interpretacje. Jednak nie zawsze tak robię. Na jednej z sesji gracze otrzymali zdjęcia, jakie zrobił recon squad. Innym sposobem na przygotowanie zdjęć jest zabawa z programami graficznymi. Dzięki Sirduchowi, możecie na tych stronach podziwiać żołnierzy z 8 plutonu.

MUZYKA

No cóż, chyba każdy ma własne zdanie czy używać muzyki na sesjach czy nie. Ja proponuje soundtrack z filmów: ALIENS, THE ROCK oraz utwory z gry Aliens versus Predator. Więcej nie ma co pisać. Może kiedyś zrobimy zestawienie muzyki jaką używamy na sesjach?

EFEKTY DŹWIĘKOWE

Czyli tło dźwiękowe do sesji oraz wykorzystanie nagrań audio jako uzupełnienia opisu. Osobiście polecam wykorzystanie dźwięków z gier lub filmów. Niektóre sample z Aliens versus Predator mogą idelanie nadawać się na komunikatu od jakiegoś oddziału. W scenariuszu “Operacja Darwin” wykorzystaliśmy dźwięk z intra do gry Resident Evil III - Nemesis. Do ściągnięcia w postaci pliku mp3 tutaj (spakowane zipem, aby łatwiej było zgrać na dysk). Plik zajmuje 1.7 MB.

KARTY POSTACI

Można przygotować karty nawiązujące do systemu RPG, ale można też zrobić karty, które będą wyglądały jak akta personalne żołnierzy. A przynajmniej będą sprawiały “poważne” wrażenie. Często przygotowujemy specjalne karty gracza na pojedyncze przygody (np. na Pyrkon). Graczom zostaje pamiątka. Sama karta nie jest ważna dla gry, ale gracze doceniają dobre przygotowanie ;-)

Dobra, to tyle smęcenia na dzisiaj. W sumie materiałów przygotowanych na sesję mamy więcej (są to np. animacje z trailerów gier, dźwięki z gier, muzyka i odpowiednie teksty, dokumenty itp. itd.), ale nie pora dziś umieszczać wszystko. Może ktoś z was ma coś, czym chciałby się podzielić? Jakby co to email jest na pierwszej stronie ;-).

artykuly/przygotowanie_sesji.txt · Last modified: 2006/06/24 22:01 (external edit)